Doprava

aktualizováno dne: 18. 2. 2018

Autem po rychlostní silnici č. 13 (E442), na úseku Klášterec nad Ohří-Ostrov je výrazně označená odbočka na Horní Hrad, z té už jen 1,5 km. Vlakem nejlépe na železniční stanici Stráž nad Ohří, odtud je to pěšky 4 km (cestou vás třeba i někdo sveze). GPS souřadnice 50°20'46.71"N, 13°1'1.5"E.

Vstup a parkování

aktualizováno dne: 18. 2. 2018

Brány hradu v den konání festivalu budou otevřeny již od 10 hodin, hudební produkce začne do 12:00. Vstupné na celý program bude 250.- Kč, děti do 150 cm mají vstup zdarma. Parkoviště je pod hradem (jedno větší a jedno menší), odtud pak již jen cca 100m pěšky. Parkování v intravilánu obce při krajnici je možné za dodržení dopravních předpisů. K hradu je vjezd zakázán.

Areál festivalu

aktualizováno dne: 18. 2. 2018

Občerstvení (točené pivo, hradní medovina, kofola, káva, čaj, maso i nemaso atd.) přímo na nádvoří, čajovna a hradní vinotéka pak uvnitř. Mobilní WC (Johnny Service) a umývadlo s tekoucí vodou jsou k dispozici před branou hradu. Sezení na nádvoří na dřevěných lavičkách, vezměte si něco pod sebe i na sebe, na nepřízeň počasí jsme připraveni. Návštěvníci mají možnost přespání po akci ve stanu na louce pod hradem za předpokladu dodržení čistoty a pravidel slušného chování. V celém areálu hradu je pohyb na vlastní nebezpečí. Do areálu je zakázáno vnášet zbraně, sklo či omamné látky.

Cíle festivalu

aktualizováno dne: 18. 2. 2018

Festival pořádá občanské sdružení SlunoHrad, o. s., které vzniklo v roce 2010 jako sdružení několika hudebních nadšenců především s cílem pořádat multižánrový hudební festival na Horním Hradě jako reakci na velké, víceméně komerční hudební festivaly. Pořadatelé chtějí dát vzniknout zajímavé tradici na zajímavém místě, která nejenže by nabízela návštěvníkům stále něco nového a neokoukaného, ale upoutala by tak ještě větší pozornost k této pozoruhodné památce, k jejíž obnově, která má jistě velký smysl, tak chtějí svým dílem přispět. Návštěvníci také jistě ocení i možnost procházek a odpočinku v okolní nádherné přírodě.

Krátce....

Festival se koná na zámku Horní Hrad (KV), 4 km od Stráže n/O (železniční stanice na trati Klášterec n/O - Karlovy Vary). Zde je mapka nebo okaz na mapy.cz...

KDE NÁS NAJDETE

For the information on festival, program, transport etc. in english click here...

INFORMATION IN ENGLISH

PLAKÁT